Галерија: Насмеани лица, позитивна енергија и многу забава на Скопскиот маратон

Преку 12.000 вљубеници во трчањето се појавија утринава на улиците од македонската престолнина како дел од 15. издание од Скопски маратон, кое на крајот заврши со историско остварување на Чалаче Тируне кој стана прв атлетичар од Етиопија со триумф на оваа веќе реномирана манифестација. Овогодинешното издание помина со многу насмевки, позитивна енергија и забава. Скопјеинфо подготви една интересна и малку поинаква галерија која можете да ја погледнете на следниот ЛИНК.

 

Не заборавајте да не следите на нашиот Инстаграм профил!

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Skopjeinfo.mk (@skopjeinfo.mk) on

ЛИНК до целата галерија

 

air max 90 essential release