Две лица повредени во тешка сообраќајка на „Партизанска“

Вчера во 14.30 часот на бул.„Партизански одреди“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „априлија“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.А.(19) од Скопје и мотоцикл „баотиан“, со скопски регистарски ознаки, управуван од З.Л.(47) од Скопје.

Според информациите на Министерството за внатрешни работи во незгодата со тешки телесни повреди се здобил З.Л.  и бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Додека, со телесни повреди се здобиле Б.А. и неговиот сопатник А.М.(18) од Скопје и им била укажана лекарска помош во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.