Домашен лек од три состојки кој ќе го промени животот на пушачите

Доколку сте пушач, ова е интересен домашен лек кој ќе ви го промени животот. Нутриционистите откриле совршен лек за луѓето кои пушат подолго од пет години. Тој ги чисти белите дробови од сите отрови насобрани од цигарите.

Потребни состојки:

1 литар вода

2 лимони

2 лажици ѓумбир

Исечете го лимонот на кришки и ставете го во водата. Додајте го ѓумбирот. Држете го во фрижидер околу 5 часа. Пијте го три дена, секој ден по 2 чаши. Потоа направете пауза, па повторете ја процедурата за месец дена.

cheap nike air max 90