Жан Митрев открива чудесен рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам

Ова е рецепт кој го лекува целиот ораганизам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од инфаркт и се смета дека помага при лекување на рак.

Состојки: 

- 15 лимони

- 12 глави лук

- 1кг мед

- 400 грама пченични никулци

- 400 грама ореви

Земете ја необработената пченица и ставете ја во чиста стаклена тегла. Наполнете ја со вода и оставете ја да отстои 10-12 часа. Покрите ја со газа, а откако ќе помине потребното време, процедете ја преку газата и добро измијте ги зрната. Еден ден подоцна ќе се појават никулци со големина 1-2 мм.

Потоа во машина за мелење месо сомелете ги заедно лукот, пченицата со никулци и оревите. На тоа додадете 5 измелени лимони сосе кора. Останатите 10 лимони исцедете ги, а сокот додадете го во смесата. На крајот се додава и медот.

Смесата се префрла во стаклени тегли кои треба да се чуваат во фрижидер. Се користи откако најпрво ќе отстои 3 дена. Овој лек е корисен за целиот организам и штити од многу болести.

Како се консумира:

Се земаат по 1-2 супени лажици од оваа смеса 30 минути пред секое јадење (3 пати на ден). За лекување на рак се зема на секои два часа по една лажица.

cheap nike free run 5.0