Земјотрес утрово во Скопје

Земјотрес утрово го стресе Скопје. Потресот кој го почувствуваа скопјани бил со јачина од 2,6 степени според скалата на Рихтер.

Епицентарот бил во скопско Сопиште, на длабочина од 5 километри.

cheap nike air max 90