Земјотрес утрово ја потресе Македонија

Земјотрес со јачина од 2.8 степени утрово ја стресе Западна Македонија. 

Епицентарот бил на 7 километри од Охрид и на 3 километри од Косел, а потресот бил на длабочина од 10 километри. 

Потресот е почувствуван нешто после 7 часот утринава. 

 

cheap nike air max 90