Земјотрес попладнево го стресе тлото на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,2 степени по рихтер регистриран е во 12:35 минути по локално време.

Епицентарот е во Штип, а почувствуван е и во други делови од државата. Нема информации за предизвикани штети, туку само за вознмиреност кај жителите.