Здраво и вкусно мезе: Чипс од тиквички

Направете вкусен деликатес како прилог за ручек или мезе за со пиво.

Состојки:

2-3 тиквички

3-4 чешни лук

вегета

сол

бибер

Подготовка:

Тиквичките не се лупат, се сечат на дебели кругови, па се оставаат половина час да се исушат.

Се пржат на врело масло, додека не добијат убава боја.

Се ставаат во чинија со ситнет лук над нив, сол, бибер и вегета.

Додадете си и зачини по желба.

cheap nike free run 5.0