Здрав пијалок кој ги согорува масните наслаги на стомакот со огромна брзина

Голем дел од луѓето се борат со масните наслаги на стомакот и тоа е нормално. Но, треба да знаеме дека премногу масни наслаги не се воопшто добри за нашето здравје. Доколку имате сличен проблем, овој здрав пијалок ќе ви помогне да се ослободите од масните наслаги мошне брзо.

Потребни состојки:

1 краставица

1 ананас

Китка целер

Китка магдонос

Првото нешто што треба да го направите е убаво да ги измиете состојките со студена вода. Потоа, исечете ги краставицата и ананасот на мали парчоња и исецкајте ги целерот и магдоносот. На крајот, ставете ги состојките во блендер.

Конзумирајте го овој напиток секој ден наутро на празен стомак, но не додавајте шеќер или вештачки засладувачи. Освен што ќе ви помогне да ги намалите масните наслаги, тој е богат и со витамини и минерали кои ќе го подобрат вашето здравје. За кратко време ќе ги забележите резултатите, а освен тоа ќе бидете и полни со енергија во текот на денот.

Не заборавајте и на физичката активност.

 

new nike air max 2019