Патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистерски таблици било запалено од непознато лице во скопското село Марино.

Како што информира МВР, случајот денеска, во 00:50 часот, во Секторот за внатрешни работи Скопје го пријвила Е.Т., сопственик на возилото.

Полицијата работи на расчистување на случајот.