Залутан куршум погодил жена во Клинички центар

Р.А.(56) од Скопје вчера пријавила дека околу 16:20 часот во Kомплексот клиники “Мајка Тереза”, додека седела на клупа, во десната рака ја удрило заталкано зрно (проектил).

Од полицијата информираат дека се работи на расчистување на случајот.

cheap nike air max 90