Залутан куршум оштетил возило во Карпош

На 30.09.2021 околу 08:00 часот во СВР Скопје, Д.М.(38) од Скопје пријавил дека има оштетување од залутан проектил на неговото возило „Сеат леон“ на подрачјето на Карпош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.