Времето денес облачно со засилен северен ветер

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено и засилен северен ветер. Претпладне во западните делови ќе провејува снег.

Температурата ќе се движи од 3 до 11 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со слаб до умерен засилен северен ветер.

Температурата ќе достигне до осум степени.