Временска прогноза за наредните денови

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне во јужните и источните делови ќе има локални врнежи од дожд, ќе дува и умерен ветер од променлив правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе се движи од 5 до 14 степени, а максималната од 16 до 22 степени.

Во Скопје, променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата ќе достигне 22 степени.

Од вторник времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло.

air max 90 essential sale