Новата македонска телевизиска серија „На терапија“ започнува со емитување на 18-ти септември на „ТВ Сител“.

Во македонската верзија на хит серијата игра исклучителна актерска екипа предводена од Никола Ристановски во улогата на психотерапевт, заедно со Јелена Јованова, Амернис Нокшиќи, Тони Наумовски, Ангела Димитрова, Драгана Костадиновска, Висар Вишка и Бедија Беговска.

Погледнете го трејлерот за серијата: