Возачи повредени во сообраќајќа кај Петровец

На крстосницата од регионалниот пат Скопје – Велес, кај с.Петровец, вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.П.(31) од с.Петровец, скопско, и патничко возило „фолксваген туарег“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Н.(45) од с.Идризово, скопско.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил С.П., а со телесни повреди се здобил З.Н., по што биле пренесени во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.