Возач на ЈСП нападна патник

Возач на автобус на ЈСП бр. 24 синоќа нападнал патник, соопшти МВР.

Според информациите од полицијата, на настанот претходело недоразбирање.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од полицијата.