Вооружени лица ограбиле бензинска пумпа

На 15.01.2020 околу 21.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на ул.„Беласица“, две лица со закана со оружје врз вработените, одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.