Вооружен грабеж во аптека во Скопје, непознат маж откако се заканил со пиштол, одзел 30.000 денари.

Вчера во 17 часот случајот во полиција го пријавила С.М. , која пријавила дека околу 16:40 во аптека на ул. Жан Жорес во Скопје непознато лице извршило разбојништво. Тој по грабежот избегал во непознат правец.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.