Во Визбегово се почесто има пожари

На 08.10.2019 во 13.16 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Визбегово, скопско, во близина на гробиштата, настанал пожар, при што била опожарена нискостеблеста шума и сува трева.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат во 16.00 часот од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.