Во тек е приведување на Катица Јанева

Голем број полицајци го опколија домот и ја затворија улицата во скопската населба Козле каде живее Катица Јанева.

Како што дознава Телма во тек е приведување на специјалната обинителка која вчера даваше исказ пред Обвинителството за случајот „Рекет“.