Во Сарај и Бутел шетање надвор само со нож во џеб

На 21.05.2020 во 18.00 часот на локален пат с.Сарај - с.Арнакија,скопско, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода М.А.(31) и Љ.Ф.(29), двајцата од Тетово, при што кај М.А. бил пронајден и одземен нож. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 21.05.2020 во 15.00 часот на клучка „Бутел“, полициски службеници од СВР Скопје го привеле Г.Д.(26) од Скопје бидејќи кај него бил пронајден нож. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.