Почна со работа скопскиот „Аква Парк“ - еве колку чини влезот

 

Од Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ информираа дека од утрово почна со работа Аква Паркот. 

Истиот ќе работи секој ден од 10 - 18 часот.

И сезонава Аква Паркот ќе биде место за вистинско разладување, уживање во водени лудории и многу забава! 

Цената на билетите е за деца до 7 години 200 денари, а за сите останати 500 денари за деновите од викендот и 600 денари за деновите од викендот. Влезот за деца до 3 години е бесплатен.