СОСТОЈКИ:

3 тиквици со средна големина

5 јајца

200-300 гр фета сирење

200 мл кисела павлака Пекабела

1 чаша од 2 дл масло

1 чаша од 2 дл гриз

4 лажици бело брашно

прашок за печиво

сол по вкус

кашкавал по желба

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Изрендајте ги тиквиците со кора, додајте гриз, брашно и прашок за печиво. Добро измешајте, направете вдлабнатини во мешавината па додајте павлака, јајца и масло. 

Сè добро измешајте, па ренданото фета сирење додајте го во смесата убаво да се соедини. На крај можете да изрендате и малку кашкавал. 

Префрлете во намастен плех и печете околу половина час во претходно загреана рерна на 210 степени.