Состојки:

4 варени јајца

1 мала шолја јогурт

1 лажиче сенф

1 лажица лимонов сок

малку магдонос

сол

бибер

малку млад кромид сечен

Подготовка:

Подготовката е повеќе од едноставна. Ги ставате сите состојки во блендер и ги ситните.

Намазот или сосот оди со месо, тестенини и било кој друг оброк.