СОСТОЈКИ:

500 гр пилешко филе

1 л павлака за готвење

2 вреќички инстант супа од печурки

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во огноотпорен сад наредете исечкано пилешко, потоа посипете со супа од вреќичка и прелијте со павлака за готвење. 

Ставете во печка на 200 степени и печете додека не порумени. 

За помалку од половина час ќе имате одличен ручек.