Викенд хороскоп: 31 март-2 април

Што ни носи викендот?

Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Овен

Викендот носи одлична можност да се фокусирате на својата кариера и цели. Веројатно денеска ќе добиете позитивни коментари од вашите надредени или пак колегите, што ќе ја зголеми вашата самодоверба. Искористете ја оваа енергија за да достигнете нови висини понатаму. Не се плашете од нови предизвици, бидејќи ова е совршен период за успех. Имајте отворен ум и останете оптимистични.

За слободните Овни, ова е викенд за авантура и забава. Најдете време за вашите хобија и страсти. Големи се шансите на тој начин да сретнете нова личност која ќе ве освои со својата енергија. Но, немојте премногу да бидете фокусирани на наоѓањето љубов, бидејќи пред сè ова треба да е период на забава. 

Бик

За родените во овој знак, важно е овој викенд да го посветат во грижа на себеси. Време е да избегате од реалноста и обврските и да се фокусирате на добросостојбата. Можеби тоа е време за масажа, прошетка во природа или пак време поминато со вашата омилена книга или серија. Тоа ќе ви помогне да ги наполните батериите и да соберете позитивна енергија за сите аспекти од вашиот живот. Создадете убава атмосфера во вашиот дом која ќе ви помогне да најдете радост.

Биковите кои се слободни ќе уживаат во сегашниот момент и нема да брзаат никаде. Ова е добар период да запознаете некоја личност пред да се посветите на тоа. Уживајте во малите нешта. Никогаш не знаете кого би можеле да сретнете на тој начин, но не си ставајте премногу притисок на себе.

Близнаци

Близнаците имаат можност да поминат повеќе време со своите пријатели. Ќе се најдете во центарот на случувањата или пак едноставно ќе уживате во друштвото на пријателите. Ова е одлична можност да се поврзете со саканата личност и да уживате заеднички во нештата кои заедно ги сакате. Комуникациските вештини се подобрени, па затоа искористете го тоа за да ја подобрите комуникацијата со оние кои ви значат, но и да запознаете нови луѓе.

За слободните претставници на овој знак, ова е време на саморефлексија и личен развој. Искористете го времето овој викенд за да ги правите работите кои ве прават среќни. Тоа ќе ви помогне да привлечете вистински луѓе во вашиот живот.

Рак

Ова е викенд во кој ќе ставите фокус на грижата на себеси, а важно ќе ви биде да го приоритизирате своето ментално и емоционално здравје. Направете пауза од барањата кои доаѓаат од сите страни. Тоа може да се однесува на вашето омилено хоби, ручек со саканите, топла бања и тн. Ќе се чувствувате дека сте на добро место, овој викенд.

Слободните Ракови не размислуваат премногу за љубовта, овој викенд. Но, тоа не значи дека не можете да се забавувате. Уживајте во односот со пријателите и семејството и поврзете се со нив. Но, важно е да поставите граници и да знаете што точно ви годи, а што го нарушува вашиот мир. 

Лав

За Лавовите овој викенд може да донесе некои болни спомени од минатото, што ќе ви донесе тешкотија и лоши чувства. Но, наместо да се насочувате кон тоа да се каете на минатото, добро е да се фокусирате  на научените лекции од сето тоа. Не давајте претпоставки за нешто што вие мислите дека е точно. Ако сте во врска, дајте и шанса на саканата личност да ви покаже колку се грижи за вас. 

Слободните Лавови би можеле да се поврзат со личност од минатото, овој викенд. Тоа ќе ве збуни, но дозволете им барем да разговараат со вас. Ако пробувате да се смирите, осигурајте се дека нивните намери се искрени. Но, најважно е да и верувате на својата интуиција. 

Девица

За Девиците, ова е викенд кој носи нова фаза во нивниот живот. Ако планирате за иднината, викендот носи одлични можности за прогрес. Вие и вашиот партнер сте подготвени за тешките чекори кои треба да ги направите во вашата врска. Гледајте на љубовниот однос како на тим. Тоа ќе ја направи среќна вашата сакана личност, но и вас.

Слободните претставници на овој знак се фокусирани на личен развој и добросостојба. Потрудете се да барате љубов и да се насочите кон интроспекција. Важно е да знаете што сакате, за да можете да знаете што барате во љубовта. 

Вага

За Вагите, викендот се одвива по нивниот план. Поминете квалитетно време со саканата личност и уживајте во нивното друштво. Ова е одличен момент за да имате мирен викенд и да ги наполните батериите. Покажете и на саканата личност колку ви значи и не се плашете да ги покажете своите чувства.

Слободните Ваги би можеле да се соочат со мали предизвици на полето на љубовта. Ако се чувствувате несигурно во однос на некоја личност со која комуницирате, можеби е време да продолжите напред. Тоа ќе ви отвори простор за нови луѓе и нови можности. Не ја трошете својата енергија на луѓе кои не знаат што сакаат.

Шкорпија

Ова е викенд кој ќе ви покаже дека вашата напорна работа се исплати. Вие сте во центарот на вниманието, па затоа не се срамете да ги покажете своите успеси пред другите луѓе. Ако сте во врска, вашиот партнер е горд на вас и време е да прославите заедно. Можеби е добро да поминете време и со вашите пријатели. 

Слободните Шкорпии се во потрага по љубовта. Вашата енергија е позитивна и заразна овој викенд, па затоа искористете го тоа. На тој начин ќе привлечете интересни личности, но внимавајте на љубоморни пријатели околу вас. 

Стрелец

За Стрелците кои се во врска, овој викенд би можел да донесе мали предизвици и конфликти во љубовниот однос. Можно е да се најдете во некаква тензија со саканата личност, која во себе носи насобрани проблеми од минатото. Но, со компромис и разбирање, вие ќе успеете да го надминете тоа и да се вратите на љубовта.

Слободните Стрелци се подготвени за нова љубов. Поминете го времето надвор од домот, среќавајќи нови луѓе. Но, не брзајте никаде, изберете го најдоброто за себе. Вие го заслужувате тоа.

Јарец

За Јарците, овој викенд носи можност да донесете важни одлуки поврзани со вашите љубовни односи. Веројатно ќе имате силна потреба да сте главни, но не заборавајте на чувствата и потребите на саканата личност. Ако навистина ги сакате, ова е одличен момент да имате сериозен разговор за иднината.

Слободните Јарци ќе се фокусираат на себеси. Не се плашете да истражите нови интереси кои ви носат возбуда. Тоа ќе ви помогне да се чувствувате подобро и да имате поголема самодоверба. Ако сте во потрага по нова љубов, имајте отворен ум.

Водолија

Водолиите ќе бидат фокусирани кон себеси, а ова е и време за рефлексија во однос на минатите врски и генерално, вашиот план за следниот период. Разговарајте со саканата личност и осигурајте се дека размислувате во слична насока. Комуницирајте за тоа како се чувствувате и отворено покажете ги своите чувства. Запаметете дека отворената и искрена комуникација е клучна за успех.

За слободните Водолии доаѓаат неочекувани можности за романса. Покажете дека сте отворени за љубов и имајте отворен ум. Ако нешто изгледа добро и вистинско, тогаш тоа е вистинското за вас.

Риби

За Рибите, ова е романтичен викенд. Ако сте во врска, романсата ќе ви биде на прво место. Ќе сакате сето слободно време да го поминете со саканата личност, а добро би било да направите и мало изненадување за нив. Тоа може да донесе ново поглавје во вашиот љубовен однос.

Слободните Риби се поврзуваат со себеси и размислуваат за она што ги прави среќни. Ова е одличен период да се фокусирате на личен раст и добросостојба. Љубовта можеби не е во картите за овој викенд, но важно е да уживате во сопственото друштво.