Видео: Вардар имаше шампионски пречек во Скопје

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар по две години се враќа во Првата лига, откако вчера славеше во баражот против Скопје со 3-0, а потоа имаше шампионски пречек во главниот град.

Голем број навивачи излегоа на улиците да ја поздрават македонската гордост, која минува низ тешка финансиска криза, но и покрај тоа собра сила да се врати во фудбалската елита.