На Граница синоќа дојде до инцидент кога се случи тепачка меѓу нервозни мажи. Судејќи по таблиците на автомобилите се работи за Срби, кои од засега непознати причини се степаа во гужвата во која се чекаше и до три часа.

Инаку, вчера повеќе од 10.000 луѓе чекаа за влез во Грција, а денеска се чека половина час.