(Видео) Арпад Штербик во ол-стар тимот од Лигата на Шампионите

Арпад Штербик е единствениот играч од таборот на македонскиот и европски шампион кој се најде во најдобриот тим за оваа сезона.

Штербик доби најмногу гласови во трка со одлични голмани. Во изборот беа и Никлас Ландин (Кил), Тибор Иванишевиќ (Скјерн), Матијас Андерсон (Флензбург), Винсен Жерар (Монпеље).

Во ол-стар тимот на Лигата на шампионите за оваа сезона се најдоа:

ГОЛМАН: Арпад Штербик (Вардар).

ЛЕВО КРИЛО: Уве Генсхајмер (ПСЖ)

ДЕСНО КРИЛО: Давид Балагер (Нант)

ЛЕВ БЕК: Сандер Сагосен (ПСЖ)

СРЕДЕН БЕК: Никола Карабатиќ (ПСЖ)

ДЕСЕН БЕК: Дика Мем (Барселона)

ПИВОТ: Бјарте Мирхол (Скјерн)

ДЕФАНЗИВЕЦ: Лука Карабатиќ (ПСЖ)

МЛАД ИГРАЧ: Ромаин Лагарде (Нант)

ТРЕНЕР: Патрис Канаје (Монпелје)

Видеото погледнете го ОВДЕ.

 

 

air max 90 essential sale