Верижен судир пред Собрание (фото)

Неколку возила учествуваа во верижниот судир кој предмалку се случи пред зградата на Собранието во центарот на Скопје, пренесува Република.

Полицијата врши увид, подоцна ќе се знаат повеќе детали.

new nike air max 2019