Вчера 135 санкционирани возачи во Скопје: 58 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (05.02.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 135 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 58 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 15 санкции за возење под дејство на алкохол.
Изречени се четири мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, седум санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло)...

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, потестуваат од МВР.