Вардар го претстави дресот за новата сезона за Лигата на шампионите

Се уште актуелниот европски шампион Вардар го претстави дресот за новата сезона за Лигата на шампионите. Дресот изгледа моќно а тоа секако ги израдува фановите на Вардар кои секако ќе го купат.

Вардар во моментов учествува на турнирот во Струга, а наесен ги очекуваат натпреварите во ЛШ и СЕХА лигата, но најверојатно без гледачи.