Утре почнува новата сезона на Лигата на Шампионите: Годинава со нови термини од пред 19 часот

Новата сезона од најелитното европско фудбалско натпреварување, Лигата на шампионите започнува утре. Првото коло од групната фаза во ЛШ во сезоната 2018-2019 ќе се одигра утре и задутре и тоа во нови термини, од 18:55 и 21:00 часот.

Она што е најново е дека веќе нема да го имаме добро познатиот термин од 20:45 часот или дополнително воведениот од 18:00, кога се играа натпреварите на кои домаќини беа руски, украински и турски клубови.

Групната фаза ќе трае до 12 октомври, а во рамките на неа ќе се одиграат вкупно 96 натпревари. Веќе на првиот натпреварувачки ден, 18 септември, ќе можеме да видиме неколку исклучително атрактивни дуели во групите А, Б и Ц.

Дерби натпревари кои не очекуваат оваа недела се дуелите помеѓу Интер и Тотенхем, утре од 18:55 часот во рамките на групата Б, како и дуелот помеѓу Ливерпул и ПСЖ, меч кој исто така се игра утре со почеток од 21 часот во рамките на групата Ц.

new nike air max 2019