Управувал со тротинет и паднал на коловоз: Скопјанец се здобил со тешки повреди

На 22.09.2021 во 12.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Индира Ганди“, Ј.Ј.(49) од Скопје, додека управувал електричен  тротинет, паднал на коловозот.

Во несреќата Ј.Ј.  се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.