Улично куче нападнало 49-годишник во Драчево

49-годишен скопјанец синоќа пријавил дека бил каснат од куче.

- На 09.02.2023 во 21.15 часот во Полициската станица Драчево, Д.К.(49) од Скопје пријавил дека на ул.„Бранко Заревски“ бил каснат од куче скитник, информира МВР.