Златен пиштол и златен накит се украдени од стан во Скопје.

Т.А.(50) од Скопје вчера пријавил дека во периодот од 18,00 часот на 26.01.2018 година до 10,45 часот на 28.01.2017 година, непознат сторител насилно влегол во неговиот стан и одзел пиштол „ЦЗ“ калибар 7,62мм, 830 евра и разновиден златен накит.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.