Вчера вечер во скопската населба Црниче се случила крвава драма. Според информациите до кои дојде Скопје Инфо син брутално со нож го нападнал својот татко кој веднаш бил пренесен на скопските клиники каде подлегнал на повредите.

Убиенот бил брутално со нож нападнат од својот син со иницијали И.Т. кој е во бегство. Според информациите на Скопје Инфо, И.Т. боледувал од сериозно психичко нарушување кое го лечел на скопските клиники.

МВР најавува повеќе детали во текот на денешниот ден.

Повеќе детали за семејната трагедија прочитајте тука.