Уапсени повеќемина поради продавање дрога

Полициски службеници од Единицата за недозволената трговија со дрога и оружје при Секторот за внатрешни работи Скопје, го привеле триесет и девет годишниот Л.Ѓ. од Скопје, затоа што при претрес во неговиот дом во населбата Карпош, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Четири лица биле уапсени поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Станува збор за лицата В.Х. (26), Д.Ј. (25), В.И. (29) од Тетово и Б.Л. (28) од Скопје. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.