Уапсен кавадарчанец затекнат со пушка

Полицијата уапси кавадарчанец кој бил затекнат со оружје. 

На 23.06.2022 во 10.55 часот на бул.„Западен булевар“ во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода  И.О.(51) од Кавадарци затоа што бил затекнат со пневматска пушка „гамо“ покрај него. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.