Трикови за подобар секс во зима

Дали ви е премногу ладно да ја соблечете целата облека од себе за да бидете интимни со партнерот/партнерката?

Истражувањата покажале дека ниските температури во текот на зимата значително влијаат врз сексуалниот живот на некои парови.

Загревањето под ќебето е секогаш добредојдено, но понекогаш е потребно време за тоа.

Следните трикови ќе ви помогнат да го збогатите вашиот сексуален живот, дури и кога температурите се многу пониски од нула...

1. Носете чорапи за подобар оргазам

Во текот на зимата можете да носите чорапи, а топлите стапала ќе се погрижат полесно да дојдете до оргазам. Како? Научниците докажале дека кога на жените им се топли нозете, многу се поголеми шансите да постигнат оргазам.

2. Пијте чај пред орален секс

Подгответе чаша чај и понесете ја со вас во спалната соба. Тој ќе мисли дека сте спремни да ја поминете вечерта уживајќи во топлиот кревет и чај, но наместо тоа земете голтка чај и пружете му го на партнерот најдобриот орален секс. Топлото е одлично и за мажите и за жените.

3. Чај од нане

Наместо чај од хибискус или камилица, изберете чај со вкус на мента. Вкусот на мента на вашите усни ќе предизвика силни чувства кај вашиот партнер за време на оралниот секс.

4. Оставете ги отворени ролетните

Не само што ова ќе го засили возбудувањето поради ризикот дека некој може да ве види, туку и силно може да влијае на лачењето на некои од хормоните во вашето тело. Сончевата светлина која ќе продира низ отворените ролетни може значително да го зголеми нивото на тестостерон и да го зајакне либидото.

5. Поза лажичка

Постојат неколку пози кои се идеални за зима. „Лажичката“ е една од нив, бидејќи лежењето еден до друг спречува губење на топлината. Рацете се слободни за да можете да ги користите за галење и загревање...

6. Топло масло

Топлото масло делува смирувачки врз телото, создава чувство на топлина и има неверојатен мирис. Па, зошто да не му пружите миризлива масажа на вашиот партнер, која може да ве одведе до неверојатно сексуално искуство?

Сепак, кога избирате масло за оваа цел осигурете се дека тоа е наменето токму за вакви нешта или во спротивно би можеле да имате проблеми со иритација или инфекција на кожата.