Tригодишно дете донесено починато вчера на Клиника

Вчера околу 10 часот од страна на лекар од Детската клиника во комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје било пријавено дека е донесено починато тригодишно дете од Скопје.

Известен е и јавен обвинител и се извршува обдукција.

Подетални информации за тоа што се случило, се уште нема. 

cheap nike free run 5.0