Младо момче денеска е усмртено со нож, во тепачка која се случила на влезот на кањонот Матка. Засега не се познати причините поради кои дошло до тепачката.

МВР открива дека лице родено 1998 година при тепачката извадило нож и дирекно го прободел во предел на градниот кош друго младо момче, родено 2000 година, по што нападнатиот починал на лице место.

Во тек е истрага за случајот. На местото на настанот веднаш пристигнало возило на Брза Помош, а присутни биле и членови на полициската единица Алфи.