Деветнаесет годишната Д.Ф. утринава пријавила дека била физички нападната.

Во угостителски објект на бул. „Партизански oдреди“ физички била нападната од лицето В.Н., информираат од полицијата.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.