Тешко повреден пешак во Радовиш

На 27.05.2022 во 16.45 часот било пријавено дека во Радовиш, на регионален пат на место викано „Жешка вода“, патничко возило „опел астра“, со штипски регистарски ознаки, управувано од А.С.(33) од с.Подареш, радовишко, удрило во пешакот В.В.(56) од  с.Ораовица, радовишко.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.В., констатирани во Клиничкиот центар во Штип. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Радовиш.