Тешко повреден мотоциклист во Скопје

На 05.05.2022 околу 01.50 часот во  СВР Скопје било пријавено дека на булевар „АСНОМ“ мотоцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.Т.(33) од Скопје, излетал од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Б.Т. констатирани во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.