Тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, превртен камион создаде хаос (ФОТО)

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на автопатот Скопје-Тетово во близина на село Желине. Камион изгубил контрола и се превртел.

Очевидци на настанот инфомираат дека возачот на камионот е повреден. Увид извршила екипа од СВР-Тетово.