Тешка сообраќајка во Капиштец: Неколку возила оштетени, населбата без струја

Тешка сообраќајка несреќа се случи вечерва во скопската населба Капиштец. Според информации на очевидци возило со велешки регистарски таблички удриво во метален столб при што оштетило неколку возила паркирани во близина. Дел од населбата Капиштец, сеуште е без струја. 

Неофицијалните информации говорат дека во сообраќајната незгода има повредени неколку лица кои останале заглавени во возилото. 

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдуваат сообраќајната незгоди и повеќе информации најавуваат за утрешниот ден.