Тешка сообраќајка во Аеродром, повредените префрлени во болница

Утринава околу осум часот се случи тешка сообраќајна несреќа на булеаврот „јане Сандански“ во близина на Мајчин дом.

Според информации од очевидци, во директниот судар на две возила има повредени, кои со возило на Брза помош се префрлени во билница.

Детални информации за причините за сообраќајката кога ќе заврши увидот на полицијата.