Тешка сообраќајка се случи попладнево во центарот на Скопје

Тешка сообраќајка се случи попладнево во центарот на Скопје, кај Транспортен центар откако се судрија автомобил и такси возило, објавува Вечер.

Во несреќата настрадал и семафорот, а во моментов има полиција која го регулира сообраќајот.

Засега не се знае дали има повредени лица во сообраќајката.

Повеќе информации наскоро.